Numer 25/2023/2024 — 11.03.2024 r.

Światowy Kongres AF na Filipinach - relacje uczestników z Pruszkowa

autor: Arkadiusz Dybowski

Ostatnio pisaliśmy o Kongresie AF, w którym aktywny udział wzięli nasi rodzice. Załączamy relacje z "pierwszej ręki" - czyli samych rodziców. W rozwinięciu relacja pana Ireneusza Chechelskiego oraz pani Pauliny Bratko.

Relacja pana Ireneusza Chechelskiego

Podróż na Filipiny była wyjątkowo wymagająca, trwała w sumie 24 godziny z uwzględnieniem przesiadek.  Uczestnictwo w kongresie stanowiło jednak satysfakcjonującą rekompensatę za poświęcony wysiłek w dotarciu na Cebu. Wydarzenie na Filipinach okazało się niezapomnianym doświadczeniem, zgromadziło 1300 uczestników z 47 krajów. Pomimo imponującej liczby obecnych, atmosfera była niezwykle serdeczna i rodzinna. Zafascynowani byliśmy filipińską gościnnością oraz otwartością, zwłaszcza podczas przygotowań do pełnienia roli konferansjerów. Wszyscy byli niezwykle uprzejmi i pomocni.

Kongres stanowił doskonałą okazję do dzielenia się doświadczeniami, refleksji oraz nawiązywania relacji między przedstawicielami różnych kultur. Liczne wykłady wzbogaciły naszą wiedzę w obszarze sztucznej inteligencji, jednocześnie podkreślając aktualne wyzwania związane z wychowaniem. Te prezentacje dostarczyły inspiracji do kontynuowania pracy nad lepszym funkcjonowaniem w ramach rodzinnej przestrzeni.

Zadanie wystąpienia przed tak liczną publicznością stanowiło wyzwanie, lecz dzięki temu mieliśmy okazję bliżej poznać wszystkich organizatorów oraz prelegentów. Spotkania z nimi osobiście pozwoliły nam odkryć różnorodne szczegóły z ich życia i kariery. Musimy przyznać, że pełnienie tej roli sprawiło nam ogromną satysfakcję, a radość płynąca z możliwości współtworzenia tak wyjątkowego wydarzenia, jakim był 21 Kongres IFFD 2024 w Cebu na Filipinach, pozostanie z nami na długo.

 

Relacja pani Pauliny Bratko

W dniach 23-25 lutego odbył się 21 Światowy Kongres Akademii Familijnej w Cebu na Filipinach. Wydarzenie to zgromadziło blisko 1300 delegatów z 47 krajów, z 5 kontynentów. Również Polska miała swoją liczną 16 osobową delegację, wśród której byliśmy my, czyli rodzice ze Sternika Pruszków.

Kongres był doskonałą okazją do wymiany doświadczeń, refleksji oraz budowania relacji między przedstawicielami różnych kultur. W trakcie intensywnych dyskusji poruszone zostały istotne kwestie związane z wyzwaniami wychowania, edukacji oraz poszukiwaniem synergii pomiędzy działaniami szkolnymi a kursami dla rodziców, organizowanymi przez Akademię Familijną. 

Polska delegacja wzbogaciła wydarzenie prezentacją praktyk naszej Akademii Familijnej, jakimi są wszystkim już dobrze znane wyjazdy wakacyjne i zimowe( SLAF i SZAF). Mieliśmy również okazję do wykonania tańca, którym był polonez, podczas  odbywającego się w trakcie kongresu Festiwalu Narodów, co symbolicznie podkreśliło polski wkład w międzynarodową wspólnotę IFFD.

Warto się również pochwalić, że podczas drugiego dnia kongresu w rolę konferansjerów wcielili się rodzice z naszej szkoły czyli Klaudyna i Ireneusz Chechelscy. 

Był to niezapomniany czas dla nas wszystkich i już nie możemy się doczekać kolejnego kongresu, który odbędzie się za cztery lata w Rzymie. 

 

Komentarz lub zgłoszenie tematu




Same cyfry, bez spacji lub kresek

Lokalizacja

ul. Staszica 1
05-800 Pruszków

Redakcja

Adres e-mail: tygodnik@azymut.edu.pl

© 2024 Wszystkie prawa zastrzeżone.