Dobrą tradycją naszej szkoły stał się kurs formacyjny dla klas 8, który odbył się 24-25 października.
Nowością był udział uczniów klasy 8 z Bielska-Białej, którzy chcieli skorzystać z formuły naszego kursu. Ich obecność z pewnością wzbogaciła tegoroczną edycję. Dla naszych uczniów była to okazja do wejścia w rolę Gospodarzy wydarzenia - spisali się w tej roli znakomicie!
Gorąco dziękujemy naszym Rodzinom za nocleg dla uczniów z Bielska - Białej!
Ucznowie i nauczyciele ze sternikowej szkoły Skała wyjechali zachwyceni mazowiecką gościnnością i otwartością.
Program kursu od strony merytorycznej przygotowali pani Natalia Radzikowska i pan Tomasz Wróblewski.
Prelegentami byli specjalnie zaproszeni eksperci. Zadbaliśmy o obecność młodych, inspirujących, uformowanych ludzi, którzy lepiej rozumieją język i potrzeby naszych uczniów a jednocześnie ich przekaz będzie wiarygodny dla 13-, 14-latków.
Poprzez precyzyjnie opracowany plan warsztatów oraz interaktywnych pogadanek chcieliśmy towarzyszyć naszej młodzieży w obszarze ważnych życiowych pytań i decyzji, które pojawiają się na obecnym etapie życia.
Mamy ogromną nadzieję, że kurs był dla naszej młodzieży czasem pogłębionej refleksji oraz inspirujących dyskusji, na takie tematy jak: odkrywanie wiary, praktykowanie wdzięczności, budowanie wewnętrznej motywacji. Ponadto, poruszone zostały kwestie związane z odkrywaniem kobiecego piękna, bycia dżentelmenem oraz poznawaniem własnego temperamentu
Zadbaliśmy o bezpieczne warunki dla poruszenia tematów, którymi nasze dzieci żyją, i o których rozmawiają - czy tego chcemy, czy nie. Zależało nam, by wyposażyć ich w konkretną wiedzą z antropologii i etyki, ale jednocześnie stworzyć przestrzeń na dzielenie się swoimi przemyśleniami, zadawanie pytań i szukanie odpowiedzi.
W czasie kursu nie zabrakło elementów integracyjnych - oprócz wspólnego przygotowywania posiłków (śniadania) przewidziana była także popołudniowa integracja, podczas którego cała grupa odwiedziła Muzeum Hutnictwa w Pruszkowie (specjalny warsztat dedykowany dla naszej grupy) a po powrocie do szkoły był czas na potańcówkę oraz - alternatywnie - czas na gry planszowe.
Wierzymy, że te spotkania, jak co roku, stały się inspirującym i wzmacniającym doświadczeniem dla wszystkich uczestników. Zachęcamy do wsparcia swoich dzieci w tym wyjątkowym przedsięwzięciu i kontynuowania zasygnalizwowanych tematów w czasie rodzinnych rozmów.
ul. Staszica 1
05-800 Pruszków
Adres e-mail: tygodnik@azymut.edu.pl